גישור

גישור מסחרי

גישור הינו אמצעי אלטרנטיבי ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בתי המשפט.

הצדדים המשתתפים בגישור בוחרים בו מרצונם החופשי מתוך כוונה ליישב את המחלוקות והכל ברוח טובה.

המגשר מלווה את הצדדים למפגש רצונות. בדרך כלל המגשר מקיים מספר פגישות, משותפות ונפרדות, ולומד בצורה ישירה מפי כל אחד מהם את המחלוקת למשנתו של כל צד. הכרות ישירה זו מאפשרת למגשר להציע הצעה מתחשבת ליישוב הסכסוך באופן שיספק ככל הניתן את הצדדים.

הליך גישור הינו הליך וולנטרי המתקיים אך ורק כל עוד הצדדים מעוניינים בכך. הצדדים נפגשים בחלל ניטראלי ומאפשר כדי שכל אחד מהצדדים יוכל לפרוק באופן חופשי את אשר על ליבו. הליך גישור הינו חסוי וסודי לחלוטין. ההדברות בין הצדדים מאפשרת לנקות כל מיני רעשי רקע ולזקק את הסכסוך עד לגרעין האמיתי שלו ומשם לצמוח לפתרון יצרתי לשביעות רצון הצדדים.

מה הוא סכסוך עסקי / מסחרי?

כל סכסוך שיש לו רקע או קשר ביחסים מסחריים, חוזיים, עסקיים בין פרטיים לחברות, בין חברות לחברות הן בזירה המקומית והן בזירה הבינלאומית, סכסוכים בין שותפים, עמותות וכדומה. כמו כן מדובר על סכסוכים בעסקים משפחתיים, שבדרך כלל מאופיינים בנפיצות גבוהה יותר ורגישות רבה בשל הקשר המשפחתי, וגם בסכסוכים בין תאגידים המונעים אך ורק על ידי חוזים.

מדוע גישור עדיף על הליך משפטי? 

בשל מגוון סיבות. הליך גישור הינו קצר וממוקד, יעיל וחסכוני.

הגישור מביא את הצדדים לפתרון יצירתי משותף כדי שיוכלו לחזור לשגרת החיים והעסקים. כמו כן, בכל הנוגע לסכסוכים בעסקים משפחתיים הרי שהדבר מונע התדרדרות של כדור שלג לסכסוכים משפחתיים נוספים שלא בהכרח קשורים לעסק, הורדת "המתח" במשפחה ושמירה על התא המשפחתי.

הליך גישור הינו סודי באופן מוחלט.

גישור הינו פתרון יעיל, חסכוני ומהיר ליישוב סכסוכים באווירה טובה תוך שמירה על שלום בין הצדדים ומזעור נזקים ככל שניתן.

עורכת הדין שני בן שטרית הינה מגשרת מוסמכת בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב ביישוב סכסוכים וגישור ובעלת הידע והנסיון בסכסוכים בתחום העסקי ובתחום העבודה.

 

גישור בעבודה

אנו מעבירים חלק ניכר משגרת יומנו במקום העבודה והוא הופך להיות מרכז משמעותי בחיינו. אנו מכירים חברים, קולגות, לקוחות וכפופים למעסיק, לנהלי עבודה ושעות עבודה. בדרך כלל מדובר במקום נעים וביתי אך יש מקרים ובהם מתעוררים סכסוכים אישיים במקום העבודה הקשורים באופן כזה או דומה לתנאי העבודה וכדומה.

בחברות רבות קיים מנגנון פנימי ליישוב סכסוכים כאלו והם יכולים לספק פתרון מיידי ומהיר לבעיה שעלתה. אך לא תמיד יש מנגנון כזה והצדדים נאלצים "לחיות" עם הסיטואציה או לשבור את הכלים ולהגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

לפני שהמצב מסלים כדאי ונכון לפנות לגישור חיצוני לשם יישוב הסכסוך והשבת המצב לקדמותו, לסביבת עבודה נעימה וטובה וסיפוק מקסימום הצרכים והאינטרסים של כל צד. כמו כן, כיוון שעובדים רבים חוששים להגיש תביעה לבית הדין לעבודה בשעה שהם עוד מועסקים במקום העבודה ושומרים את כל טענותיהם ליום שאחרי, הרי שבינתיים הם נושאים בתוכם כעס ותסכול לגבי מקום העבודה, תפוקתם יורדת, המצב נפיץ והאווירה עכורה – במקרה כזה גישור הוא פתרון יעיל וטוב!

גישור יאפשר לכל אחד מהצדדים לפרוק את כל אשר על ליבו, באופן בלתי אמצעי, בלי חששות ולהשתחרר מכל המעמסה הרגשית (והפיזית) שהוא נושא. כמו כן, לאחר פריקת הטענות במקום ניטרלי ולא שיפוטי, יוכלו הצדדים בעזרת המגשר להגיע לפתרון שיספק ככל שניתן את מקסימום הצרכים של הצדדים.

גישור מתבצע בהסכמה הדדית בין הצדדים, מרצונם החופשי, ומאפשר להם ליישב את הסכסוך בדרך של שלום בצורה מהירה וקלה תוך חסכון משמעותי בעלויות ויאפשר להם לשים את המשקעים מאחוריהם ולהביט קדימה.

עורכת הדין שני בן שטרית הינה מגשרת מוסמכת בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב ביישוב סכסוכים וגישור ובעלת הידע והנסיון בסכסוכים בתחום העסקי ובתחום העבודה.