ביטוח לאומי

ערעור על ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי

נפגע עבודה אשר מגיש תביעה לגמלת נכות ושהופיעה בפני ועדה רפואית לנכות מהעבודה (דרג ראשון) יכול להגיש ערר על החלטת הועדה הרפואית בפני ועדה רפואית לעררים של המוסד לביטוח לאומי, הן על גובה אחוזי הנכות הרפואית שנקבעה והן על דרגת אי הכושר או על שניהם.

הועדה הרפואית לעררים תבחן את טענות המערער ותבדוק את המסמכים הרפואיים וחוות הדעת הרפואיות בעניינו. הועדה הרפואית לעררים רשאית לשנות את אחוזי הנכות שנקבעו בועדה הרפואית לאחוזים גבוהים יותר או נמוכים מאלו שנקבעו קודם לכן (קודם לכן עליה להתריע בפניו על כוונה זו), או להשאיר את המצב כמו שהוא.

טרם פנייתכם לועדה רפואית לעררים כדאי מאוד לפנות לעורך דין הבקיא בתחום על מנת לבחון את סיכויי הערר ולהציג את התיק הרפואי שלכם באופן הטוב ביותר על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם והגדלת ההצלחה מול הוועדות.

נפגע העומד בפני ועדה רפואית בביטוח הלאומי רשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין. בשל חשיבותו הרבה של ההליך מומלץ לפנות לעורך דין הבקיא בתחום וזאת בהקדם האפשרי.

ערעור על החלטת הועדה הרפואית לעררים של המוסד לביטוח לאומי

על החלטת הועדה הרפואית לעררים ניתן להגיש ערעור בבית הדין לעבודה וזאת תוך 60 ימים מקבלת ההחלטה של הועדה.

משרדנו בעל הידע והנסיון בייצוג תביעות מול המוסד לביטוח לאומי ומלווה את לקוחותיו לאורך כל שלבי ההליך החל מהגשת תביעה ועד ייצוג בוועדות רפואיות, עררים ובבית הדין לעבודה.

אני כאן עבורכם

© כל הזכויות שמורות לעו"ד שני בן שטרית